2022 Girişimci Kredisi Veren Bankalar

Girişimci Kredisi Nedir?

Zaman zaman tüm esnaflar ve tacirler kredi ihtiyacı duymuş ve girişimci kredisi arayışına girmiştir. Peki girişimci kredisi nedir ve nasıl temin edilir ? Girişimci kredisi; ticari faaliyette bulunan firma sahipleri ve şirket ortaklarının, faaliyetlerini sürdürebilmeleri için ihtiyacı olan kaynağın bankalar veya diğer aracı kuruluşlar tarafından faizli bir şekilde temin edilmesi işlemidir. İhtiyaç kredisinde olduğu gibi girişimci kredisinde isteyen herkes başvuru yapamaz. Vergi levhası, yıllık bilanço gibi şartlar aranmaktadır. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde birçok kamu bankası destek paketlerinde girişimci kredilerinin verileceğini açıkladı.  Peki devlet girişimci kredisi sunan bankalar hangileri ?

Girişimci Kredisi Veren Bankalar

 • AKBANK,
 • İş Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Garanti BBVA,
 • Vakıfbank,
 • YapıKredi Bankası,
 • HALKBANK,
 • Denizbank,
 • Şekerbank,
 • Odeabank,
 • TEB.

Girişimci Kredisi Veren Bankalar

Halkbank

Girişimcilere en fazla destek veren bankalardan biri kamu bankası olan Halkbank’tır. Halkbank girişimci kredisi adı altında dört farklı kredi paketi sunmaktadır. Bunlar “Genç Girişimci Kredisi, Cesur Girişimci Kredisi, Usta Girişimci Kredisi ve Mucit Girişimci Kredisi” olarak dört farklı pakette sunulur.

Vakıfbank

Halkbank’tan sonra bir diğer kamu bankası olan Vakfıbank, girişimcilere 10 farklı kredi sunmaktadır. Plaka kredisinden ticari araç kredisine kadar birçok seçenek için Vakıfbank’a göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası

Ziraat bankası ise işletme edinme kredileri ve KOBİ destek kredileri ile girişimcilere destek olmaya devam etmektedir. Ziraat Bankası daha çok tarım ile uğraşan kişilere “Hasat ve Pazarlama Kredisi, Taksitli Tarım Destek Kredisi, Üretim Destek Kredileri, Arazi Alım Kredileri” gibi destek paketi sunmaktadır.

Girişimci Kredileri Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

Her bankanın girişimci kredisi başvuru şartları ve faiz oranları değişmektedir. Genç girişimciler tarafından en çok tercih edilen kredi paketi “Halkbank Girişimci Kredisi” olmaktadır. Halkbank’ın sunduğu Genç girişimci kredisini kullanabilmek için ilk şart 30 yaşını doldurmamış olmaktır. Kredi sicili temiz olan kişiler 36 ay vadeli 50.000 TL’lik genç girişimci kredisi kullanabilir ve ilk bir yıl ödemeyi erteleyebilir. Bu krediden yararlanabilmek için bir işyerinizin olmaması gerekmektedir. Halkbank bu paketiyle yalnızca yeni iş kuracak girişimcilere destek veriyor. Halkbank genç girişimci kredisi faiz oranları ise %1.09 ile %1.50 arasında değişebiliyor.

Girişimci Kredisi

KGF Girişimci Kredisi Nedir ?

KGF girişimci kredisi; devlet kurumlarının kefil olması sonucu her bankadan kullanılabilen bir kredi türüdür. KGF (Kredi Garanti Fonu) sicili temiz kişilere kefil olan ve kamu veya özel bankalardan kredi kullanmalarını sağlayan bir kuruluştur. Teminatı yetersiz kalan girişimciler; KGF’nin kefaletini almaları hâlinde bankalardan daha kolay kredi çekebilirler.

Diğer girişimci desteklerinde göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın