Emniyet’in aradığı “Palalı Sabri”ye Odatv ulaştı

“Palalı Sabri” olarak tanınan Sabri Çelebi, ABD’ye yerleşti. ABD’nin Miami eyaletinde “S47 Lounge Miami Beach” adıyla bir restoran açan Çelebi’ye Odatv ulaştı. Şu an Miami’de olduğunu ve restoran açtığını ifade eden Çelebi, “200-300 kişiye ekmek veriyorum” dedi.

Türkiye adını ilk kez Gezi olayları sırasında duydu. Sabri Çelebi, 2013 yılında, İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı eylemcilerine elindeki pala ile saldırdı. Adı o tarihte sonra “Palalı Sabri” olarak anıldı.

Gezi eylemlerinde gündeme gelen “Palalı Sabri”nin adı, sonrasında birçok olaya da karıştı. Ancak izine bir türlü rastlanamayan Sabri Çelebi’nin ABD’ye olduğu ve “S47 Lounge Miamı Beach LLC” ismi ile bir şirket kurduğu ortaya çıktı.

ODATV, ABD’DE YAŞAYAN SABRİ ÇELEBİ’Yİ BULDU

Şu an ABD’de yaşayan “Palalı Sabri” lakaplı Sabri Çelebi, turizmcilik yapıyor. Uzun süredir ABD’de olan Çelebi’nin ABD’nin Miami eyaletinde “S47 Lounge Miamı Beach LLC” ismi ile bir şirket kurduğu ve “S47 Lounge” isminde de restoran açtı. Şirketin kuruluş tarihi 4 Ekim 2021 olarak görülüyor. Adresi ise “921 Brickell Ave, Miami, FL 33131, Amerika Birleşik Devletleri” olarak geçiyor.

Hakkında Türkiye’de çıkan iddiaları ve ABD’deki yeni hayatına ilişkin Sabri Çelebi ve avukatı Hakan Sarıhan Odatv’ye konuştu.

ABD’de restoran açtığını doğrulayan Sabri Çelebi, “Amerika’ya mı yerleştiniz” sorusuna, “Ben her yerde yaşıyorum. Sıkıntı yok benim için. Benim ikametgahım 5 senedir Dubai’dir” dedi. “Palalı” ismiyle anılmaktan rahatsız olduğunu söyleyen Sabri Çelebi, Türkiye’ye ne zaman döneceğine ilişkin bilgi vermezken, “Ben 200-300 kişiye ekmek veriyorum” ifadelerini kullandı.

Gece kulübüne yapılan fuhuş operasyonunun iftira olduğunu öne süren Çelebi, sorularımıza daha fazla yanıt vermeyeceğini ifade etti.

Sabri Çelebi’nin avukatı Hakan Sarıhan ise, Çelebi’nin uzun süredir Amerika’da yaşadığını söyledi. Çelebi’nin Dubai ve Avrupa’nın birçok bölgesinde de yaşadığını ifade eden Avukat Sarıhan, İstanbul’daki işletmelerin de devam ettiğini ifade etti. ABD’de açılan restoranın gece kulübü değil yemek üzerine olduğunu anlatan Sarıhan, “Nusret mantığı. Yeme içme. Bir yandan da nargile kafe” dedi.

SİLAHLI ÇATIŞMA, YARALAMA, KADIN TİCARETİ İDDİALARI

2018 yılında İstanbul Ortaköy’deki “Club Bosphorus Arabic” isimli bir gece kulübüne silahlı saldırı düzenlenmişti. Saldırıda, vale olarak çalışan Erkan Kayatekin ölürken, iki özel güvenlikçi yaralandı. Saldırıya uğrayan gece kulübünün ise Sabri Çelebi’ye ait olduğu ortaya çıktı.

2019 yılında Ziver Çelebi İstanbul Şişli’de uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Ziver Çelebi, kendisini kuzeni Sabri Çelebi’nin vurdurduğunu öne sürmüştü. Olayla ilgili 4 kişi tutuklandı. Sabri Çelebi ise yurtdışında olduğu için yakalanamadı.

Geçen Eylül ayında ise Fas asıllı kadınlara, sahibi olduğu İstanbul’daki eğlence mekânlarında fuhuş yaptırmakla suçlanan Çelebi ve ailesine ait işyerlerine 10 Eylül’de baskın düzenlendi. Gözlem altına alınan, büyük çoğunluğu Fas asıllı olan yabancı uyruklu 62 kadın, Pendik’te bulunan Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü’ne ait binaya götürülmüştü.

Sabri Çelebi’nin kardeşi Mehmet Emin Çelebi, kadınların müşterileri olduğunu ve kendilerine iftira atıldığını söyledi. Soruşturmada üç kişi tutuklanırken, bu karardan bir gün önce dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Çelebi ailesine yönelik operasyonu yürüten polislerden 5’i “çete” soruşturması kapsamında tutuklandı.

Fethi Yılmaz

Kaynak : Oda TV

Yorum yapın