Ece Ergönenç kimdir?

Saplantılı aşığı yüzünden 6 yıldır korku içerisinde yaşayan 2 çocuk annesi ünlü yazar Ece Ergönenç, canlı yayında yetkililerden yardım istedi.

Sürekli takip edildiğini ve sosyal medyadan rahatsız edildiğini söyleyen Ergönenç, sapığının kendisini ölümle tehdit ettiğini anlattı.

“Çocuklarımı kendi oğulları zannediyor” diyen ünlü yazar, H.Ş.’nin “Seni ışığa kavuşturacağım ve sen beni hatırlayacaksın” diyerek öldürmekle tehdit ettiğini söyledi.

Kanal D ekranlarında canlı yayınlanan Ece Üner ile Susma programında korku dolu günler yaşadığını söyleyen Ece Ergönenç, uzaklaştırma kararı olmasına rağmen H.Ş’nin kendisini hem sosyal medyadan hem de evinin yakınlarından fotoğraf atarak taciz ettiğini belirtti.

Ayrıca H.Ş’nin kendisine ve çocuklarına zarar vereceğinden korkan Ergönenç yetkililerden canlı yayında yardım istedi.

Ece Üner, kendisinin de birtakım kişiler tarafından rahatsız edildiğini, şikayetçi olduğunu ve davasının takipçisi olduğunu söyledi. Üner, “Bu işi sosyo-ekonomik olarak kategorize edemeyiz. Aydın, yazar bir kadın dahi böyle bir şeye maruz kalmış. Yaşadığın durumun aynısını ben de yaşıyorum mesela. Bunlar bulaşıcı ve bu kişiler birbirini örnek alıyor. Bulaşıcılık, taklitle başlıyor” dedi.

Kaynak : Yeni Şafak