Genel,  Haberler

Covid Döneminde Kamp Alanları

Yaklaşık iki senedir hayatımızda var olan coronavirus salgını kamp sektörünü de olumsuz yönden etkilemiş olsa da açık alanda yapılan kamplar insan sağlığı açısından sorun teşkil etmiyor, kalabalık kamp kurmaktan kaçınmanız gerekiyor, maksimum iki kişiyle kamp yapmaya özen gösterin, kalabalık gitmemeye gayret edin.

Covid Döneminde Kamp Yaparken Dikkatli Olun 

Covid döneminde kamp alanlarında hijyen kurallarına mutlaka uyun. Kamp hazırlığı yaparken yanınıza dezenfektan almayı unutmayın. Topu yapılan kamplardan ziyade bireysel kamp yapmayı tercih edin. Festival alanlarında kurulan kamplar bu dönemde tehlikeli olacağı için sağlık açısından bu tarz kamp alanlarını kullanmayın. Tedbirli davranarak konforlu bir şekilde kamp yapabilirsiniz covid döneminde.

Covid Döneminde Kamp Yaparken Titiz Olun

Covid döneminde kamp yaparken titiz olmaya özen gösterin, kamp alanına vardıktan sonra kullanacağınız alanı mutlaka dezenfekte edin, dezenfekte işleminin ardından kamp yapmaya başlayabilirsiniz, Eğer çadırınız size ait değilse kamp otellerinde konaklıyorsanız kendi matınızın ve kendi eşyalarınızı götürün. Otellerde verilen eşyaları asla kullanmayın bu kurallar çerçevesinde istediğiniz gibi kamp yapabilirsiniz.

Dezenfekte İşlemini Düzgün Bir Şekilde Uygulayın 

Kamp alanında bulunduğunuz süre boyunca dezenfekte işlemlerini aksatmadan yapmaya özen gösterin. Yanınızda büyük boy dezenfeksiyon ürünü bulunmasına dikkat edin hatta bu ürünlerden bol bol alın. Kamp bölgenizi bu dezenfeksiyon ürünleri ile dezenfekte edebilirsiniz. Unutmayın en önemli şey hijyen, hijyen kurallarına uyduktan sonra rahat bir şekilde kamp yapmaya devam edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir