Bursa,  Genel,  Marmara Şehirleri,  Şehirler

Bursa’da Kamp Yapabileceğiniz 3 Kamp Yeri

Bursa’da Kamp Yapabileceğiniz 3 Kamp Yeri sizlere anlatmadan önce ilk olarak Bursa’yı biraz tanıyalım. Bursa, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2020 itibarıyla 3.101.833 [2] nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya’da 28[3]. Türkiye’de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr‘dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir. (Bursa, Wikipedia 04.06.21)

Fotoğraf: https://twitter.com/bekirceelik

Bursa’da Kamp yapmak, aslında çok keyifli ve maliyetsiz olacaktır. Bir çok ücretsiz kamp yerleri mevcuttur. Fakat pandemiden dolayı, hangisi açık, değil anlık olarak kamp yerleri yazılarımızın altında haritalarda gözükmektedir.

1- Kocayayla Kamp Alanı

Bursa Kamp Yerleri
Kocayayla/Bursa

Kocaman bir yaylası olup ve sırayla ağaçların bulunan bu yer kamp için oldukça keyifli ve uygundur. Cafe Restoranlarında bulunduğu Kocayayla Çadır kamp ve karavan kamp için oldukça ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir. Tuvalet, su kaynağı ve market vardır. Kocayayla’yı karavancılar ve kampçılar için cazip kılan önemli noktası bütün hizmetlerin ve kamp alanının ücretsiz olmasıdır.

2- Kapanca Korsan Limanı

Mudanya–Eşkel yolu üzerinde bulunan Kapanca Korsan Koyu, Bursa’ya ortalama 49 km mesafededir. Gelebilmek için öncelikle Mudanya’ya ulaşmanız, oradan Trilye’ye geçmeniz ve biraz yürümeniz gerekli.  Karavanıyla veya çadırıyla kamp yapmak isteyenler için harika bir seçenek olan Kapanca’dan dağ manzaralarını ve gün batımını izleyebilir, Kamp yapmak ücretsizdir. Peki ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacaksınız? WC, çeşme, elektrik, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın köyden karşılayabilirsiniz.

3- İznik Gölü Kamp Alanı

İznik Gölü. Marmara Bölgesinin en büyük, Türkiye’nin ise beşinci büyük doğal gölü olan İznik Gölü, tektonik bir tatlı su gölüdür. En büyükleri kuzeydoğudaki Karasu ve güneybatıdaki Sölöz olmak üzere, derelerin göle girdiği noktalarda küçük deltalar ve geniş sazlıklar oluşmuştur. (Wikipedi, İznik Gölü 04.06.21)

Bugün sizler için Bursa’da kamp yapabileceğiniz farklı 3 yer düzenledik. Diğer yazılarımız için https://1kamp.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir