Baskılı Kupa Bardak Satmak

Pazaryerlerinde ürün çeşitliliği en bol olan ürünlerden bir tanesi de baskılı bardaklar oluyor. Baskılı kupa bardak satmak; maliyetleri göz önünde bulundurulduğu zaman maliyetleri oldukça düşük ve kâr marjı yüksek bir sektör olarak göze çarpıyor. Peki baskılı kupa bardak satarak nasıl ve ne kadar para kazanılır? İnceleyelim.

Kupa Bardağa Nasıl Baskı Yapılır?

Baskılı kupa bardak satarak para kazanmak için 3D transfer baskı özelliğine sahip bir süblimasyon kupa bardak baskı makinası satın almanız gerekiyor. Kupa bardağa baskı yapmak için kullanılan süblimasyon baskı cihazlarının fiyat aralığı ise marka ve özelliğe göre değişkenlik gösteriyor. Ortalama bir süblimasyon baskı cihazı fiyatı 1.000 lira ile 7.000 lira arasında değişiyor. Cihazın kalitesine göre bir günde 75.000 baskı bile yapabilirsiniz. Bu da sürümden kazanmak için etkili bir yöntem olacaktır. Ayrıca kupa bardağa baskı yapmak için tasarım bilginiz de olmalıdır. Baskılı kupa bardak satmak istiyorsanız Adobe InDesign, Adobe Illustrator gibi programları temel seviyede biliyor olmanız gerekir. Tasarımları hazırladıktan sonra 3D süblimasyon cihazlar sayesinde güzel baskılar elde edebilirsiniz.

Baskılı Kupa Bardak Nasıl Satılır?

Baskılı kupa bardak satarak para kazanmak için belirlediğiniz hedef pazarınız oldukça geniş ve yüksek rekabete sahip olacaktır. O yüzden bu işi yapmak istiyorsanız iyi bir reklam ve pazarlama stratejisi oluşturmalı, bu faktörler için belli bir bütçe ayırmalısınız. Ayrıca pazaryerlerinden ziyade kendinize ait bir e-Ticaret sitesi kurarak marka oluşturma yolunda emin adımlarla yürümelisiniz. Rekabeti yüksek bir alan olduğu için burada öne çıkmanız ve kendinizi kanıtlamanız mutlaka süre alacaktır. Bu süre zarfında ilk aylarda gelir elde etmeyi beklemek yanlış bir hareket olacaktır. Onlarca satış yapıp olumlu değerlendirmeler almanız hâlinde satışlarınız yükselecektir. Ayrıca tasarımlarınızı iyi ve alışılmışın dışında yapmak sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacaktır. Genel bir kitleye hitap eden tasarımlardan ziyade daha dar bir hedef kitleye hitap etmek satışları olumlu etkileyebilir. Örneğin isim soyisim baskılı bir bardağı satmak zor olacaktır ancak yazılımcılara özel mesleki terim içeren baskılı kupa bardak satmak sizin için daha kolay ve daha kârlı olabilir. Trendyol, hepsiburada, gittigidiyor gibi pazaryerlerinde baskılı kupa bardak satarak para kazanmak için mutlaka  alışılmışın dışında üretim yapmanız gerekecektir.

Baskılı Kupa Bardak Satarak Ne Kadar Kazanırım?

Baskılı kupa bardak satmak istiyorsanız belli başlı maliyetleriniz olacaktır. Bu maliyetleri; baskısız kupa bardaklar, yanmaz bant, kupa presi, sert zemin kağıdı, süblimasyon kupa baskı makinesi ve makinenin kullanacağı kartuş gibi faktörler oluşturur. Toptan baskısız kupa bardak almak için bir toptancı firmayla anlaşarak bardakların tanesini 3 lira ila 5 lira arasında temin etmek mümkündür. Diğer zemin kağıdı, bant gibi maliyet faktörlerini eklediğimiz zaman baskısız bir kupa bardak maliyeti 7 lira ile 10 lira arasında değişecektir. Pazaryerlerinde ufak bir araştırma yaparak kişiye özel baskılı kupa bardakların 30 lira ile 50 lira arasında satıldığını, diğer baskılı bardakların ise 20 lira ile 30 lira arasında satıldığını görmek mümkündür. Yani baskılı kupa bardak satmak %100’ün üzerinde bir kâr marjı sağlayabilir. Makine ve teçhizatların sınırlı ve uygun fiyatlı olması da bu sektörü oldukça cazip kılıyor. Bu bağlamda; baskılı kupa bardak satarak para kazanmak mantıklı bir seçim olabilir.

Pasif gelir ya da ek gelir ile ilgili iş fikirleri arıyorsanız Pasif Gelir Getiren 5 İş ! başlıklı makalemiz size yardımcı olabilir.

Yorum yapın