AÖF sınav sonuçları tarihi! Anadolu Üniversitesi İktisat ve İşletme Fakültesi takvimini açıkladı!

Üniversite eğitimlerini açıktan sürdüren milyonlarca Açıköğretim ve İktisat Fakültesi öğrencisi bu hafta sonu düzenlenen sınavlara katıldı. AÖF ara sınavları dönem sonu ortalamasına yüzde otuz (30) etki edecek. Anadolu Üniversitesi ders geçme notunu geçtiğimiz dönem 35 puan olarak değiştirdi. Ara sınav olarak da bilinen vize sınavlarında değerlendirme işlemleri 100 puan üzerinden yapılırken, 4 yanlış cevap 1 doğru yanıtı puan hesaplamasında saf dışı bırakıyor. Açıköğretim vize sınavı soru ve cevap anahtarının erişime açılmasıyla öğrencilerin sınav sonuçları merakı giderek arttı. Sınavda sorulara verdikleri cevapları hatırlamaya çalışan öğrenciler geçer not alıp almadıklarını sorguluyor. Anadolu Üniversitesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı sınav takvimini açıkladı. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman, nereden sorgulanır? İşte sonuçların ilan edileceği tarih…

Anadolu Üniversitesi 2021-2022 Akademik Takvimi Açıkladı!

Anadolu Üniversitesi vize sınavlarının sona ermesiyle yapılacak diğer sınavların tarihlerde merak konusu oldu. Ara sınavların ardından öğrenciler 08-09 Ocak 2022 tarihinde  güz dönemi dönem sonu (final) sınavlarına katılacak. İşte üniversite tarafından açıklanan akademik takvim;

Bahar Dönemi Ara Sınavları 02-03 Nisan 2022

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavları 21-22 Mayıs 2022

Yaz Okulu Sınavları 06 Ağustos 2022

AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi geride bıraktığımız dönemde sınavları koronavirüs tedbirleri nedeniyle online olarak gerçekleştirmişti. Bu dönemin ilk sınavları yüz yüze olarak gerçekleştirildi. Bu sebepten ötürü sınavın değerlendirme işlemlerinin geçtiğimiz döneme göre daha uzun sürmesi bekleniyor. AÖF ara sınav sonuçlarının Aralık ayının ikinci haftası erişime açılması öngörülüyor.

Sınav Sonuçları e-Kampüs Üzerinden Açıklanacak!

Anadolu Üniversitesi, AÖF güz dönemi ara sınav sonuçları anadolu.edu.tr adresi üzerinde bulunan Anadolum e-Kampüs üzerinden sorgulanabilecek. Dileyen öğrenciler buradan direkt olarak sayfaya ulaşarak ” Üniversite Kimliğiyle Giriş Yap, Diğer Kullanıcı girişi ve e-Devlet giriş seçeneği ile birlikte sınav sonuçlarını öğrenebilirler.

Sınavın Değerlendirmesi Nasıl Yapılır?

Anadolu Üniversitesi ara sınav ve dönem sonu sınavları 100 puan üzerinden değerlendirilir. AÖF sınavlarında öğrencilere 20 soru yöneltilir. Bu soruların puan olarak karşılığı (5) beştir. Sınavlarda puan hesaplaması yapılırken 4 yanlış cevap 1 doğru yanıtı eler ve puan hesaplaması buna göre yapılır. Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültesi aldığı kararda ders geçme notunu 35 olarak belirlemiştir. Bu notun altında kalan öğrenciler FF harf notu alır.

AÖF Mezuniyet Şartları Nelerdir?

Kaynak : Haber7