Anadolu yakasının yeni sanat merkezi

Ressam Güher Elçiçek tarafından Göztepe’de kurulan ve ekim ayında ilk kez kapılarını açacak olan G&G Sanat Merkezi, yepyeni bir heyecanla, sanata öncülük ederek Anadolu yakasının en önemli sanat merkezlerinden biri olmaya aday.

Açılışını küratörlüğünü Ressam Ahmet Özel’in üstlendiği ve Çağdaş Türk resminin en önemli temsilcilerinden olan Devrim Erbil’in ‘Çeşitlemeler’ sergisi ile yapacak olan sanat merkezi, sergiyi görmek isteyenler tarafından 2 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında her gün 11:00 -18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Ressam Güher Elçiçek

Anadolu yakasında Göztepe – Çiftehavuzlar’ da Beyaz Köşk’ de açılacak G&G Sanat Merkezi, yıl boyunca sergiler, seminerler, workshoplar, söyleşiler ve kurslarla sanatseverlere ve genç yeteneklere kapılarını açacak. Merkez, Türk ve dünya sanatının önemli isimleri ile gerçekleştirilecek sergilerin yanı sıra, resim, seramik, gravür atölyeleri ile birlikte sanatseverlerin hizmetine açılmış olacak. Sanatseverler, Beyaz Köşk’ün her katında farklı disiplinlerle buluşarak, yüzyıllık çam ağaçları bulunan bahçesinde rahatlıkla kahvelerini yudumlarken, sanatçılarla sohbet olanağı bulacak, isterlerse çeşitli kurslara da katılabilecekler.

Kaynak : Yeni Şafak

Yorum yapın