AirPods Pro, son güncellemeyle işitme güçlüğü çekenlere kolaylık sağlıyor

Apple, iOS 15 ile iPhone modellerinin yanı sıra AirPods Pro’ya da yeni yetenekler kazandıracak. Şirket, iOS 15’in son beta sürümünde kulaklığına yeni özelliklerinden birini ekledi. AirPods Pro, Conversation Boost desteği kazandı. Bu sayede işitme güçlüğü yaşayan kişilerin, telefon konuşmaları yapmaları kolaylaşacak.

AirPods Pro, Conversation Boost desteğine iOS 15 beta sürümü ile kavuştu

Sonbahar aylarında piyasaya çıkacak iOS 15’in son beta versiyonu, AirPods Pro’ya, daha önce duyurulan, özelliği getirdi. Hafif derecede işitme zorluğu çekenler, Conversation Boost’u kullanarak, telefon görüşmelerini kolay hale getirecek. Bu özellikle, görüşmelerde karşı tarafın sesi daha net gelecek.

Haziran ayında WWDC 2021’de marka, AirPods Pro için Conversation Boost özelliğini açıkladı. Apple, kulaklığın, bu yetenek sayesinde, görüşme esnasında ortam sesini izole ettiğini belirtti. Ortamdaki gürültüden konuşmacının sesini ayıran özellik, daha berrak bir konuşma deneyimini hedefliyor. Aynı zamanda kulaklık bu yetenek için mikrofonunu ve makine öğrenmesini kullanıyor.

iOS 15 beta sürümünde karşımıza çıkan yetenek, sonbaharda nihai güncelleme ile son haliyle gelecek. Diğer yandan Apple iOS 15’i, iPhone 6s/6s Plus ve sonrasında çıkan modellerine verecek. Conversation Boost’u kullanmak için de iOS 15’e sahip bir iPhone ve AirPod Pro’nuzun olması gerekiyor.

Kaynak : Shiftdelete

Yorum yapın